Mājas lapa: http://www.kosmetikasskola.lv

Skolai ir vārds sabiedrībā un skaistuma biznesa profesionāļu vidū. Mūsu absolventes ir ļoti pieprasītas, veiksmīgi integrējas darba tirgū, strādā visos lielākajos nozares uzņēmumos.

Arhīvs
Jūlijs, 2021
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Rīgas Kosmētikas skola piedalās projektā „Nozaru kvalifikācijas sistēmas izveide un profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana.“
Publicēts 19. maijā, 2011.
Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsākusi īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu „Nozaru kvalifikācijas sistēmas izveide un profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana.“

 

Projekts paredz līdz 2013.gada beigām izvērtēt profesionālās izglītības saturu mūsu valstī, izveidojot striktu nozaru profesionālo kvalifikāciju struktūru, pārskatot profesiju standartus un aktualizējot kvalifikāciju prasības, t.sk., skaistumkopšanas nozarē.

Nozaru attīstībai, konkurētspējai un atbilstībai darba tirgus prasībām ir ļoti nepieciešams dialogs starp darba devējiem, darba ņēmējiem un izglītotājiem. VIAA, uzsākot projektu, nesen sarīkoja šādu tikšanos ar skaistumkopšanas nozares profesionālo organizāciju pārstāvjiem. Citu starpā, seminārā bija aicināta un piedalījās Kosmētiķu un Kosmetologu Asociācija – CIDESCO sekcija Latvijā, ko pārstāvēja tās prezidente dr. Agnese Sudraba un atbildīgā sekretāre Nellija Janaus. Darba kārtībā bija profesionālajā izglītībā iesaistīto institūciju savstarpējās sadarbības, nozares izpētes un struktūras sakārtošanas jautājumi.

Daudzšķautņainās skaistumkopšanas nozares darba tirgus ir plašs, tajā iesaistīti frizieri, manikīra un pedikīra speciālisti, stilisti, vizāžisti, skaistumkopšanas speciālisti (kosmetoloģijā), kosmētiķi, SPA un citi sejas un ķermeņa kosmētiskās kopšanas meistari. Pārlūkojot profesionālo kvalifikāciju struktūru, pamatprasības un attiecīgas apmācību programmas, vērojama satura, pienākumu un uzdevumu dublēšanās, pārklāšanās, atkārtošanās, paviršums, nereti – pretrunas. Realitātē arī skaistumkopšanas nozarē nav profesionālo kvalifikāciju precīzas struktūras un tieši tai atbilstoša profesionālās izglītības programmu piedāvājuma, tātad ir aktuāls izglītības kvalitātes jautājums.

VIAA ir izveidojusi nozaru Ekspertu padomi (NEP), kas veicinās ministriju, darba devēju un darbinieku (arodbiedrību) organizāciju sadarbību cilvēkresursu, izglītības un nodarbinātības attīstības jautājumos, nozares izpēti izglītības vajadzībām. Darbu uzsākusi arī jaunizveidotā Tūrisma un skaistumkopšanas nozaru Ekspertu padome. Tās pārraudzībā, piesaistot plašu ekspertu– profesionāļu loku, tiks risinātas profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšanas problēmas, t.sk., skaistumkopšanā. Darbam Tūrisma un skaistumkopšanas nozaru Ekspertu padomē Kosmētiķu un Kosmetologu Asociācijas Valde ir deleģējusi SIA “Rīgas Kosmētikas skola” Valdes locekli, skolas direktori Nelliju Janaus.  


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: